Naujienos

Vidmantas Martikonis ragina daryti ryžtingus sprendimus, keičiant patalpų nuomos tvarką Vilniaus mieste

Trečiadienis, 2017 01 11
Šiandien, š.m. sausio 11 d., Vilniaus miesto tarybos posėdyje turėjo būti svarstoma nauja savivaldybei priklausančių patalpų nuomos tvarka. Ši tvarka numato pakeisti patalpų nuomos principus, lengvatinėmis sąlygomis turintiems patalpas Vilniaus mieste. Dėl neaiškių priežasčių šis klausimas yra išimtas iš darbotvarkės.

Šiandien, š.m. sausio 11 d., Vilniaus miesto tarybos posėdyje turėjo būti svarstoma nauja savivaldybei priklausančių patalpų nuomos tvarka. Ši tvarka numato pakeisti patalpų nuomos principus, lengvatinėmis sąlygomis turintiems patalpas Vilniaus mieste.

Dėl neaiškių priežasčių šis klausimas yra išimtas iš darbotvarkės. Toks delsimas kelia didžiulį susirūpinimą. Vilniaus miesto tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto primininkas Vidmantas Martikonis ragina neatidėlioti ir daryti ryžtingus sprendimus, keičiant patalpų nuomos tvarką Vilniaus mieste.

Jau seniai siekiu, kad politinės partijos neturėtų išskirtinių lengvatų ir privilegijų nuomojantis patalpas iš savivaldybės. Partijos už patalpų nuomą privalo mokėti rinkos kainomis. Tai tik pirmas žingsnis. Reikia iš esmės peržiūrėti patalpų skyrimą lengvatinėmis sąlygomis ir visiems kitiems turintiems patalpas.“

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vidmantas Martikonis yra įsitikinęs, kad dabar galiojanti patalpų skyrimo tvarka yra neskaidri, neefektyvi, brangiai kainuojanti Vilniaus miesto žmonėms.

Nėra aiškių, objektyvių kriterijų kam ir kokias patalpas suteikti. Todėl palaipsniui reikia siekti, kad visi mokėtų nuomos mokesčius už naudojimąsi savivaldybės patalpomis. Visi turi būti finansuojami pagal savo veiklos rezultatus, o ne pagal tai, kas turi jautresnį pavadinimą ir labiau moka paveikti tarybos narius.”

Šiai dienai Vilniaus miesto savivaldybė lengvatinėmis sąlygomis nuomoja patalpų, kurios sudaro virš 54000 kv. m. ploto. Tokiu būdu visiems, kurie naudojasi patalpomis suteikiama parama, skaičiuojant vidutinėmis rinkos kainomis, sudaro apie 6 mln. eurų per metus.

Vilniaus miesto valdžiai delsiant priimti sprendimus dėl naujos tvarkos, miestiečiai kasmet praranda apie 6 mln. eurų.

https://www.facebook.com/Vidmantas-Martikonis-1656982701227354 Vidmantas Martikonis © 2015-2024 Visos teisės saugomos